Sekera dvakrát asistoval, Carolina však v Pittsburghu prehrala

09.10.2013 Celý región

New York 9. októbra (TASR) - Slovenský obranca Caroliny Andrej Sekera zaznamenal v noci na stredu v zámorskej NHL dve asistencie pri prehre svojho tímu 2:5 v Pittsburghu. Pridal k nim aj dva plusové body a na ľade strávil 22:14 minút.

Obranca Ľubomír Višňovský pri výhre NY Islanders 6:1 nad Phoenixom odohral takmer 19 minút a svoj výkon podporil dvoma plusovými bodmi. Prvé víťazstvo po odvolaní hlavného kouča Petra Lavioletta dosiahla Philadelphia v súboji s Floridou, v ktorom sa proti sebe postavili Andrej Meszároš a Tomáš Kopecký. Obranca "letcov" si počas 21:31 minútovom pobyte na ľade pripísal jednu "plusku", súperovho brankára ohrozil dvoma strelami a dve minúty si odsedel na trestnej lavici. Tomáš Kopecký na domáceho brankára vyslal tri projektily a dve minúty zahrieval trestnú lavicu.

Súboj Vancouver - New Jersey dospel za stavu 2:2 do predĺženia a v ňom o výhre domácich v 3. minúte rozhodol Jason Garrison. V poslednom zápase je priebežný stav San Jose - NY Rangers v tretej tretine 6:2.

Buffalo - Tampa Bay 2:3 po predĺžení (0:0, 2:1, 0:1 - 0:1)
Góly: 32. Hodgson (Vanek, McBain), 39. McBain (Hodgson, Vanek) - 34. T. Johnson (Hedman, Palat), 46. Purcell (R. Malone, St. Louis), 62. Killorn (Brewer, Filppula)

New York Islanders - Phoenix 6:1 (2:0, 3:1, 1:0)
Góly: 2. Regin (B. Nelson), 16. Tavares (Nielsen, Okposo), 32. Donovan (Regin, Bailey), 35. Tavares (Grabner, Bailey), 38. C. McDonald (Nielsen, Grabner), 53. Bailey (Nielsen, Grabner) - 33. Hanzal (Boedker, R. Vrbata)

Toronto - Colorado 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Góly: 34. Lupul (Ashton) - 37. Sarich (Downie, Duchene), 43. Parenteau (McGinn, MacKinnon)

Pittsburgh - Carolina 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
Góly: 15. J. Jokinen (Crosby, Kunitz), 22. P. Martin (Orpik, Crosby), 46. J. Jokinen (Malkin, Maatta), 49. Glass (Vitale), 54. J. Jokinen (Maatta, B. Sutter) - 34. E. Staal (Faulk, SEKERA), 44. Gerbe (Dwyer, SEKERA)

Philadelphia - Florida 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Góly: 5. B. Schenn (Voráček, Lecavalier), 8. Coburn (Couturier) - 40. B. Boyes (B. Campbell, Barkov)

Nashville - Minnesota 3:2 (3:1, 0:1, 0:0)
Góly: 6. F. Forsberg (Hornqvist, S. Jones), 6. C. Wilson (Cullen, Fisher), 12. Nyström (z tr. strieľania) - 5. Parise (M. Koivu, R. Suter), 28. Spurgeon (Niederreiter, Mikael Granlund)

Vancouver - New Jersey 3:2 po predĺžení (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)
Góly: 29. D. Sedin (Tanev, Stanton), 34. Edler (D. Sedin, H. Sedin), 63. Garrison (Booth) - 19. Jágr (Eliáš, Židlický), 28. Eliáš (Volčenkov, Jágr)

San Jose - New York Rangers 9:2 (2:1, 4:0, 3:1)
Góly: 5. Vlasic (Pavelski), 8. D. Boyle (Nieto, Pavelski), 29. Nieto (Wingels, Pavelski), 30. T. Hertl (Desjardins, Demers), 30. Couture (Marleau, Irwin), 33. T. Hertl (J. Thornton), 50. T. Hertl (Demers, T. Kennedy), 53. T. Hertl (Demers, Niemi), 56. Braun (Nieto, Wingels) - 4. B. Richards (Brassard, Stepan), 49. Dorsett (B. Boyle, Stralman)